вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кадетите во група со Шпанија, Данска и Русија на ЕП

Ракомет-Македонија-Грција-2

Поврзани вести

Македонската кадетска репрезентација ќе игра во групата Б на Европското првенство во Полска. со селекциите на Шпанија, Данска и Русија. Црвено – жолтите при ждрепката во Варшава ги избегнаа актуелниот шампион Германија и вицешампионот Шведска.

Првенството ќе се игра од 14 до 28 август во Полска

ГРУПА А Шведска, Србија, Швајцарија и Исланд
ГРУПА Б: Шпанија, Русија, Данска и МАКЕДОНИЈА
ГРУПА Ц: Франција, Хрватска, Романија и Унгарија
ГРУПА Д: Германија, Белорусија, Полска и Чешка

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести