Спорт

Кадетите во група со Шпанија, Данска и Русија на ЕП

Кадетите во група со Шпанија, Данска и Русија на ЕП

Македонската кадетска репрезентација ќе игра во групата Б на Европското првенство во Полска. со селекциите на Шпанија, Данска и Русија. Црвено – жолтите при ждрепката во Варшава ги избегнаа актуелниот шампион Германија и вицешампионот Шведска.

Првенството ќе се игра од 14 до 28 август во Полска

ГРУПА А Шведска, Србија, Швајцарија и Исланд
ГРУПА Б: Шпанија, Русија, Данска и МАКЕДОНИЈА
ГРУПА Ц: Франција, Хрватска, Романија и Унгарија
ГРУПА Д: Германија, Белорусија, Полска и Чешка