среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Кадетките го освоија 17.местона СП

Кадетската женска репрезентација на Македонија го освои 17. место на Светското првенство. Избраничките населекторот Аце Становски во натпреварот за 17. место убедливо го совладаа Тунис со резултат 20:13.

kadetki

Последни вести

Кадетската женска репрезентација на Македонија го освои 17. место на Светското првенство. Избраничките населекторот Аце Становски во натпреварот за 17. место убедливо го совладаа Тунис со резултат 20:13.
Кадетките уште во првото полувреме ја преземаа контролата во свои раце и постојано го диктираа резултатот, тие на полувреме заминаа со 11:8. Во вториот дела на противникот му дозволија да постигне само пет гола наспроти нивните 9 што резултираше со зголемување на предност и мирен финиш.
Најрасположени за игра беа Ристовска со 7 и Мирова со пет голови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести