петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Кадетките го почувствуваа вкусот на победата

mmm

Последни вести

Македонската женска кадетска репрезентација ја оправда фаворитската улога против Узбекистан забележувајќи ја првата победа на Светското првенство со 36:28.

“Победа си е победа, но јас не сум задоволен од играта. Сакавме осминафинале, ќе играме Президент куп. Се надевам дека повредените ракометарки ќе бидат во ред до понеделник и оти на следните натпревари ќе играме како што можеме#, изјави селекторот Аце Станковски.

Кадетките ја пропуштија шанската да игаат во осминафиналето по неочекуваниот пораз од Аргентина и завршија на петто место во групата до два бода.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести