недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Кадетките подобри од Ангола

image.php

Поврзани вести

Македонската женска кадетска репрезентација ја забележа и втората победа на Светското првенство во ракомет кое се одржува во нашата земја. Во рамките на разигрувањето за што подобар пласман меѓу 17 и 20. место, кадетките ја совладаа Ангола со 24:22 и сега ќе се борат за 17. позиција на мундијалот.

Сара Ристовска со седум гола беше најпрецизна во селекцијата на Аце Станковски кој денеска на голот ја имаше и расположената Драгана Петковска.

Денесканашите млади ракометарки ќе играат против Тунис во обид за освојување на 17. место на Светското првенство за ракометарки до 18 години.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести