четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Кадетките загубија и од Романија

r

Последни вести

Кадетската репрезентација на Македонија го претрпе и третиот пораз во низа на Светското првенство во ракоет што се одржува во нашата земја, овојпат од селекцијата на Романија со убедливи 37:23.

Нашите ракометни надежи одиграа уште една потпросечна партија како онаа со Аргентина, но овојпат имаа против себе и далеку поквалитетен противник кој не само што ги победи, туку и им одржа лекција по модерен ракомет.

Со овој пораз Македонија ги загуби скоро сите шанси за пласман во следната фаза, со оглед на фактот дека за четвртото место во групата им е потребен триумф над светскиот првак Данска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести