сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кафу најави реприза на финалниот натпревар од 2002 година

6

Последни вести

Легендарниот репрезентативец на Бразил, Маркос Евангелиста Кафу е убеден дека ќе има реприза на финалниот натпревар од 2002 година, дека повторно во финалниот натпревар ќе се сретнат репрезентациите на Бразил и Германија.

“Германија има многу силен тим и многу високо котира кога се во прашање репрезентациите кои ја имаат фаворитската улога на престојниот Мундијал во Бразил. Германија забележа голем напредок во споредба со Светското првенство во Јужна Африка. Јас сум убеден дека Германија ќе биде противник на Бразил во финалниот натпревар, дека ќе има реприза на финалниот дуел од пред 12 години. Едно е сигурно, Германија дефинитивно ќе обезбеди пласман во финалниот натпревар”, изјави поранешниот фудбалер на Рома и Милан.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести