среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Кафуле во кое се’ е бесплатно, освен времето

Гостите на располагање имаат кафе, разни напитоци, бисквити, овошје, зеленчук, сурфање на интернет, па дури и сами во кујна да подготват храна или да направат кафе.

london

Поврзани вести

Во Лондон почна со работа првото кафуле во кое сè е бесплатно, освен времето кое гостите го поминуваат таму, а минута чини три пени.

Станува збор за руски ланец на кафулиња „Зиферблат“ кој сега го доби својот прв објект во Британија.

Гостите на располагање имаат кафе, разни напитоци, бисквити, овошје, зеленчук, сурфање на интернет, па дури и сами во кујна да подготват храна или да направат кафе.

Гостите можат и да отсвират по некоја нота на клавир, пренесува „Гардијан“, а час време од сè она што го нуди објектот чини фунта и 80 пени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести