среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Кагава не се плаши од зголемената конкуренција на Олд Трафорд

kagava ne se plasi

Поврзани вести

Томас Крот, агентот на јапонскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед, Шинји Кагава, потврди дека неговиот клиент сака да остане на “Олд Трафорд” иако најскапата аквизиција клупската истотија на “црвените ѓаволи”, Хуан Мата му е директна конкуренција кога е во прашање првотимскиот статус.

“Во овој момент, јас со 100% сигурност можам да потврдам дека Кагава ќе остане во редовите на Манчестер Јунајтед. Јас не сум остварил никаков контакт со некој друг клуб, а сите информации кои се појавија во спортските медиуми се чиста шпекулација. Дали трансферот на Мата ќе има некакво влијание врз иднината на Кагава? Не, според мене, Кагава сигурно ќе остане на “Олд Трафорд”, изјави агентот на репрезентативецот на Јапонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести