петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Кагава во Борусија Д., Ројс во Манчетсер Јунајтед

kagava i rojs

Поврзани вести

Раководните лица на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед најпосле покажаа подготвеност за да му ја исполнат најголемата желба на актуелниот тренер на германскиот бундеслигаш, Борусија од Дортмунд, Јурген Клоп.

Контроверзниот стручњак веќе неколку месеци изјавува дека сака повторно да ги има на располагање услугите на јапонскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Шинји Кагава.

Големата желба на Клоп може да стане реалност само доколку во обратната насока се упати стандардниот првотимец во дресот на Борусија од Дортмунд, Марко Ројс.

Освен Кагава, челниците на Јунајтед се подготвени да одвојат и околу 10 мил. евра за репрезентативецот на Германија.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести