среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Кај 68-годишна баба пронајдено речиси едно кило хероин

droga

Последни вести

Шеесет и осум годишна баба во Србија е уапсена поради сомнение дека пакувала и продавала хероин на подрачјето на Ниш. Во нејзиниот стан полицијата пронашла 19 пакетчиња хероин со вкупна тежина од 890 грама, четири ваги за прецизно мерење и одредена количина марихуана, пренесува Танјуг.

На осомничената и’ е одредено задржување 48 часа, по што ќе биде спроведена пред надлежното обвинителство.

Најчитани вести