Македонија,Крими хроника

Кај дилер од Битола откриени 38 грама марихуана

Кај дилер од Битола откриени 38 грама марихуана
Кривична за дилер од Струмица

Дваесет и тригодишен битолчанец доби кривична бидејќи кај него се пронајдени околу 38 грама марихуана.

Во периодот јануари и февруари годинава пријавениот во повеќе наврати продавал марихуана за 300 денари.

При претрес од страна на полицијата кај него биле пронајдени 1,27 грама марихуана, а неколку дена подоцна во неговиот дом биле откриени уште 37,4 грама марихуана.