петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кај дилер од Битола откриени 38 грама марихуана

Кривична за дилер од Струмица

Кривична за дилер од Струмица

Последни вести

Дваесет и тригодишен битолчанец доби кривична бидејќи кај него се пронајдени околу 38 грама марихуана.

Во периодот јануари и февруари годинава пријавениот во повеќе наврати продавал марихуана за 300 денари.

При претрес од страна на полицијата кај него биле пронајдени 1,27 грама марихуана, а неколку дена подоцна во неговиот дом биле откриени уште 37,4 грама марихуана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести