сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кај Кратовец најдени 16 семки од марихуана

marihuana

Поврзани вести

ПС Кратово поднесе кривична пријава против А.С.(27) од Кратово за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотици.

Од страна на полицијата е извршен претрес во домот на пријавениот во Кратово, при што се пронајдени 16 семки од растението „канабис сатива“.

Најчитани вести