среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кај кумановец откриени илјадници пиротхнички средства

petardiii

Последни вести

СВР Куманово поднесе кривична пријава против кумановецот И.Р.(43) бидејќи во неговиот дом биле пронајдени пиротехнички средства.

На 09.овој месец од страна на полицијата извршен е претрес во домот на пријавениот, каде се пронајдени и одземени 2.901 парче пиротехнички средства.

Најчитани вести