среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Кај кумановец пронајдени 38 насади марихуана

marihuana

Последни вести

Триесет и осум насади марихуана се пронајдени и одземени од педесет и осумгодишниот Л.Т. од Куманово.

По претходно добиено оперативно сознание дека пријавениот одгледува насади марихуана, вчера, извршен е претрес во дом и други простории во село Шупли Камен, кумановско, на имот сопственост на пријавениот, при што се пронајдени и одземени насадите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести