петок, 24 март 2017  |  Вести денес: 34

Кај Неготино откриени илегални мигранти од Иран

мигрантите се пренесени во полициската станица Неготино и ќе бидат сместени во Прифатниот центар за странци, а по возачот на возилото се трага откако тој, и покрај предупредувањето на полицијата, избегал.

Кај Неготино откриени илегални мигранти од Иран

Кај Неготино откриени илегални мигранти од Иран

Последни вести

Во возило „фолксваген шаран“ со скопски регистарски таблички вчера околу 13 часот на автопатот на клучката кај Неготино полицијата откри 12 илегални мигранти од Иран.

Како што соопшти МВР, мигрантите се пренесени во полициската станица Неготино и ќе бидат сместени во Прифатниот центар за странци, а по возачот на возилото се трага откако тој, и покрај предупредувањето на полицијата, избегал.

Се преземаат мерки за  целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести