среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кај охридски дилер најдени 72 грама марихуана

Кривична за дилер од Струмица

Кривична за дилер од Струмица

Поврзани вести

Триесет и деветгодишниот Н.М. од Охрид доби кривична пријава бидејќи кај него биле пронајдени 72 грама марихуана.

Пријавениот на 19.02.2014 година набавил одредена количина марихуана со цел препродажба на наркозависници од Охрид и Струга, а дел и за лична употреба.

Следниот ден пријавениот е забележан на паркинг просторот кај градскиот пазар и притоа кај него пронајдени се 72 грама марихуана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести