вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Кај охриѓанец пронајдени 2.500 семиња за марихуана

marihuana

Последни вести

Педесетгодишниот А.Н. од Охрид доби кривична пријава бидејќи кај него биле пронајдени околу 2.500 семиња за канабис и околу 30 грама марихуана.

Пронајдената марихуана е дел од поголемата количина што пријавениот А.Н. неодамна ја набавил заради натамошна продажба на наркозависници но и за лична употреба.

На А.Н. одредена му е мерка одземање на патна исправа и повремено јавување во основниот суд во Охрид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести