четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Кај охриѓанец пронајдени речиси 90 грама марихуана

marihuana_reka-porosto_1

Последни вести

Охридската полиција најде речиси 90 грама марихуана кај дваесет и тригодишниот Д.Д.

При личниот претрес кај него била пронајдена една паковка со марихуана, а при претрес во неговиот дом биле пронајдени уште 88,99 грама марихуана, како и рачно изработена цигара со 0,16 грама мешавина од тутун и марихуана.

Против него е поднесена соодветна кривична пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести