недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Кај прилепчанец пронајдени 20 семки од канабис

m13

Последни вести

Триесет и едногодишен прилепчанец доби кривична пријава бидејќи продавал наркотици.

При извршен претрес во неговиот дом во Прилеп во мај годинава пронајдено и одземено е едно пакување со 20 семки од растението „канабис“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести