Македонија,Крими хроника

Кај прилепчанец пронајдени 20 семки од канабис

Кај прилепчанец пронајдени 20 семки од канабис

Триесет и едногодишен прилепчанец доби кривична пријава бидејќи продавал наркотици.

При извршен претрес во неговиот дом во Прилеп во мај годинава пронајдено и одземено е едно пакување со 20 семки од растението „канабис“.