сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кај прилепчанец пронајдени 21 растение канабис

g_marihuana

Последни вести

Дваесет и петгодишниот Е.Ш. од село Кривогаштани, прилепско доби кривична пријава поради одгледувал и продавал марихуана.

На 04.07.2014 година, од страна на полицијата е извршен претрес во домот на пријавениот при што се пронајдени 21 растение од родот „канабис“.

Најчитани вести