Македонија,Крими хроника

Кај струмичанец пронајдени околу 50 грама марихуана

Кај струмичанец пронајдени околу 50 грама марихуана

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Џ.О.(47) од Струмица за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги и психотропни супстанции и прекурсори“.

Полицијата извршила претрес во домот на пријавениот и во неговата викенд куќа при што се пронајдени и одземени две искршени стебла од растението канабис, 48,92 грама марихуана , семки од растението канабис и дигитална вага.