понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Кај струмичанец пронајдени околу 50 грама марихуана

marihuana1-9--1-

Последни вести

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Џ.О.(47) од Струмица за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги и психотропни супстанции и прекурсори“.

Полицијата извршила претрес во домот на пријавениот и во неговата викенд куќа при што се пронајдени и одземени две искршени стебла од растението канабис, 48,92 грама марихуана , семки од растението канабис и дигитална вага.

Најчитани вести