среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кај светиниколчанец пронајдени речиси 40 грама хероин

heroin

Последни вести

Триесет и четиригодишниот светиниколчанец Ѓ.М. доби кривична пријава бидејќи неовластено производство и продажба на наркотици.

На 18.овој месец, при претрес во домот на пријавениот во неговата јакна пронајдени се 39,74 грама хероин, дрога што ја купил од лице од Скопје за 40.000 денари.

Најчитани вести