сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Кака сака уште една година да игра за Милан

Искусниот играч за врска има договор со Милан до 2015 година, но во неговиот договор има и клаузула дека може да се замине од „Сан Сиро” за време на летниот преоден рок доколку неговиот тим не обезбеди пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

KAKA EDNA GODINA MILAN

Поврзани вести

Миленикот на најверните фанови на италијанскиот калчо гигант Милан, бразилскиот интернационалец Рикардо Кака, откри дека сака уште најмалку една сезона да го носи дресот на седумкратниот европски клупски шампион.

Искусниот играч за врска има договор со Милан до 2015 година, но во неговиот договор има и клаузула дека може да се замине од „Сан Сиро” за време на летниот преоден рок доколку неговиот тим не обезбеди пласман во групната фаза од Лигата на шампиони.

„Дали ќе останам во редовите на Милан? Да, да. Сакам да останам на “Сан Сиро” уште една сезона, но последниот збор ќе го имаат клупските челници. Се уште уживам во фудбалската игра. Имав психолошки проблем додека бев дел од Реал (М). Болката беше поголема од задоволството. Во Мадрид научив да имам верба, да верувам, да бидам трпелив. Резултатите беа неочекувани, морав да се носам со големиот притисок. Не бев навикнат на една таква ситуација”, изјави Кака.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести