сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Како да дознаете дали сексуално го привлекувате?

Couple-Sexy-attraction

Последни вести

Говорот на телото претставува речиси 80 отсто од комуникацијата, така што според него можете да заклучите повеќе од она што ќе го чуете, па помеѓу останатото и тоа дали некому му се допаѓате или не.

Ако обрнете внимание, дури ниту суптините знакови, како намигнувањето нема да ви бидат потребни.

Ако се допира по лицето, како оближување на устата, триење на брадата или пак поминување со прстите во пределот на носот, потсвесно го насочува вашето внимание кон него, исто како и жените кога им се допаѓа некој маж.

Неконтролираното подигнување на веѓите е вториот знак за заинтересираност, бидејќи на тој начин неговото око добива повеќе визуелни информации за вас, додека играњето со чаша, клучевите од автомобилот само додава масло на огнот.

Кога покрај сето наведено тој постојано се приближува до вас, навлегувајќи во личниот простор, а стапалата му се насочени кон вас, можете да бидете сигурни дека сте го освоиле.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести