понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 80

Како да им го продолжите векот на хулахопките

devojka-na-stepenicama-1418845579-52547-300x196

Последни вести

Имате проблем купувате хулахопки и по само две или три носења ви се кинат. Не очајувајте откриен е трик како да го продолжите нивниот живот и да не „фрлате“ постојано пари купувајќи нови и нови.

ПОстапката е многу лесна и едноставна составена само од три чекори. Еве како оди таа:

1. Пар нови хулахопки намокрете ги во вода и исцедете ги добро
2. Ставете ги во кеса и оставете ги во фрижидер цела ноќ
3. Следниот ден кога ќе ги извадите, оставете ги на собна температура да се исушат.

На секој пар хулахопки потребно е овој трик да го направите само еднаш.

Најчитани вести