среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Како да имате незаборавен тантрички секс

Доколку сакате да пробате тантрички секс, овие седум чекори ќе ви помогнат да уживате во тоа.

Како да имате незаборавен тантрички секс

Како да имате незаборавен тантрички секс

Поврзани вести

Некои велат дека тантричкиот секс е врвно задоволство, други сметаат дека е глупост.
Иако не е никаква новина – тантрата е 5.000 години стара практика, за овој вид секс не се зборува многу. Поентата на тантричкиот секс е партнерите да се посветат еден на друг, заедно да уживаат во секоја смисла, а оргазмот се одложува за задоволството да трае подолго.

Поентата на тантричкиот секс е партнерите да се посветат еден на друг, заедно да уживаат во секоја смисла, а оргазмот се одложува за задоволството да трае подолго.

Поентата на тантричкиот секс е партнерите да се посветат еден на друг, заедно да уживаат во секоја смисла, а оргазмот се одложува за задоволството да трае подолго.

Тие кои го пробале овој секс велат дека искуството е сензуално и препорачуваат во „играта“ да вклучите тенка марама која ќе ја користите како превез за очи за да се фокусирате на допирите, како и масло за масажа, лубрикант…

Експертите на тантричкиот секс ги препорачуваат овие седум чекори за да доживеете незаборавно искуство.
Стриптиз
Пуштете музика и движете се во ритмот, и полека почнете да го соблекувате партнерот.

Симфонија

Замислете дека сте музичар, изберете инструмент и „свирите“ на голото тело на својот партнет најмалку пет минути. Во меѓувреме, партерот нека погодува за кој инструмент станува збор, а потоа заменете ги улогите.

Предадете се 

Својот партнер и пуштете го да ве допира каде што сака. Уживајте во тоа барем пет минути, а потоа заменете се. Може да користите превез за очи, за повеќе да уживате во допирите.

Татричко дишење

Дишете полека и длабоко, бидејќи на тој начин се продолжува ужвањето и се одложува оргазмот. Својот здив насочете го кон голото тело на својот партнер, особено на вратот, стапалата.

Прошетка со прстите

„Прошетајте“ со прстите по своето тело и покажете му на партнерот неколку места по кои сакате да ве допира.

Тантрички бакнеж

Бакнувајте го партнерот насекаде по лицето, а истовремено галете го со рацете. Потоа долната усна на партнерот цицајте ја бавно, потоа преминете на јазикот и завршете со стравствен бакнеж.

Тантрички танц

Застанете еден покрај друг и движете ги телата во ритам, истовремено. Свртете се еден кон друг и мрдајте со колковите, но не ги поместувајте стапалата. На сето тоа, додадете некоја еротична музика и сигурно ќе уживате.

 

Прочитајте повеќе:
Тантра стол за поголемо сексуално уживање

Најчитани вести