четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Како да имате задник како Ева Мендез?

eva_mendez_wallpaper_by_redsoul90-d33d34c

Последни вести

Секси фигурата на Ева Мендез не се постигнува преку ноќ, но една единствена вежба може многу да ја олесни работата. Тренерот на познатите личности меѓу кои е и Ева тврди дека таа својата фигура ја одржува со помош на ротирачко качување.

Ева е една од ретките актерки која не ослабна во согласност со трендот туку ја задржа женствената градба но без грам вишок.

За оваа вежба ви треба висок степер, но можете да се послужите и со скали.Вежбата е интересна бидејќи освен качување се занимавате и со движење на телото. Активирате повеќе групи на мускули.
Вежбата повторете ја 12-15 пати, за секоја страна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести