петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Како да му помогнете сексот да трае подолго

4314_MUSKI STRAHOVI U SEKSU-shutterstock_29828503_630x0

Поврзани вести

Дали сте слушнале за т.н „Кегелови вежби“? Станува збор за стегање и опуштање на мускулите во дното на карлицата, која може да го подобри сексот, а вежбите можат да ги прават и мажи и жени.

Се работи за тоа дека овие вежби помагаат во лечење на предвремена ејакулација, како што се наведува во неодамнешното истражување претставено на Конгресот на европски уролози во Стокхолм.

Во истражувањето учевствувале 40 мажи меѓу 19 и 46 години кои страдале од прерана ејакулација

Стручњаците сметаат дека практикувањето на едноставни Кегелови вежби може да доведат до исклучително подобрување. Речиси сите, во рок од 12 недели го решиле проблемот се прерана ејакулација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести