понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 16

Како да не е доволно моќно напаѓачкото трио на Барса – им се приклучува и Лавеци

Актуелниот европски првак Барселона има добри изгледи во јануарскиот преоден рок да донесе уште едно големо засилување со кое ќе тргне во одбрана на трите трофеи од претходната сезона.

Соиграчите од аргентинската репрезентација ќе станат и клупски колеги ?

Соиграчите од аргентинската репрезентација ќе станат и клупски колеги ?

Поврзани вести

Станува збор за аргентинскиот репрезентативец и добар пријател на Лионел Меси, Езекиел Лавеци.

Искусниот фудбалер има договор со ПСЖ до крајот на сезоната, но сака да си замине во јануари бидејќи е резерва во тимот на Лоран Блан.

Барселона, наводно, има договор со Лавеци, но Луис Енрике ја запрел операцијата бидејќи сака да види дали има и други опции.

Ако Енрике одобри, Лавеци ќе пристигне на “Камп Ноу” за само пет милиони евра што е одлично за Барселона, а Аргентинецот ќе потпише договор на 2,5 години.

Најчитани вести