петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Како големи љубители на џезот, Иванов на Клаус му подарил албум од Четкар

klaus02

Поврзани вести

Претседателот Иванов, за време на својата последна посета на Прага, се сретна со поранешниот чешки претседател
Вацлав Клаус, на која му го подари албумот „Heavenly“ од македонскиот џез-музичар Владимир Четкар.

Двајцата претседатели,како љубители на џез-музиката, во август минатата година присуствуваа на настап наВладимир Четкар во Охрид, по отворањето на четвртата Школа за млади лидери, на која поранешниот чешки претседател одржа предавање.

За возврат, претседателот Иванов доби џез-колекција, избор на поранешниот чешки претседател Клаус, направена по повод неговиот 70-ти роденден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести