сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Како ја замислувале иднината пред 100 години

Пред 100 години бурно фантазирале за иднината...

idninafoto

Поврзани вести

Неверојатни изуми, возови кои летаат и масивни роботи, вака пред сто години луѓето си ја замислувале иднината.

Кориците на францускиот весник Le Petite Journal од 20-тите година на 20-тиот век откриваат како тогашните генијалци ја замилувале иднината.

Мора да признаеме дека овие возбудливи креации и изуми се само доказ дека луѓето пред еден век имале големи надежи и очекувања за иднината.

Buducnost, foto 2.jpg

Buducnost, foto 3.jpg

Buducnost, foto 4.jpg

Buducnost, foto 5.jpg

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести