вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Како кучешката поза да биде уште посекси?

25456-sexy-asian-girl-hot-chinese-girl-naked-ass-girl

Поврзани вести

Кучешката поза е одлична сама по себе, но еве неколку трикови како потполно да полудеете за оваа поза.

Поткренете се

Кога ќе ви здосади класична кучешка поза, постои единствено решение, а тоа е да се поткренете на нозе, со рацете да се потпрете на ѕид или спуштете ги рамно на под. Може да се послужите и со масата.

Употребете перница

Неколку перници под стомакот ќе ви создадат совршен агол за него, но и на вас ќе ви биде полесно посебно ако имате болка во оваа поза.

Користете ги рацете

Овде буквално се мисли да ги преземете работите во свои раце. Стимулацијата на клиторисот со прсти или вибратор е еден од најдобрите начини да ги зголемите можностите за оргазам во оваа положба.

Не заборавете ги брадавиците

Многу жени обожаат стимулација на брадавиците во текот на односите, а кучешкиот стил е одлична положба за тоа. Зграбете ги неговите раце и ставете ги на градите. Можете да му покажете и што точно сакате.

Ослободете се

Во оваа поза многу жени се чувствуваат послободно, бидејќи мажот не го гледа нивното лице. Ги прават сите оние работи кои се воздржуваат да ги прават со лицето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести