петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Како обичните жени се гледаат себе по Фотошоп

fotosop

Поврзани вести

Сите добро ги знаеме ретушираните тела на познати манекенки кои со помош на Фотошоп изгледаат како вистински убавици од некој друг свет како ги красат насловните на бројните магазини.

Иако се совршени тие и понатаму поминуваат низ „дигиталното преобразување“ за да може да се сокријат и најмалите несовршености на нивните тела.

Но, можеби за манекенките таа преобразба е нешто сосема нормално и дел од работата, но за обичните жени тоа знае да биде вистински шок.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести