недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Како се прави секс на брзина

seks 1

Поврзани вести

Ако немате време за долготрајни сексуални сеанси со партнерот, сексот на брзина ќе биде доволен да ги задоволи вашите потреби, но и да ја распалите страста доколку сте мрзливи.

Се почнува во главата

Возбудата започнува во главата, затоа напалете се размислувајќи за сексот. Истражувањето покажало дека жените доколку ништо не им пречи можат да се напалат за 30 секунди. Испратете му порака на партнерот и половина работа сте ја завршиле.

Бидете иновативни во изборот на места

За почеток можете да изберете популарно место за секс набрзина како што се јавните места плажа, тоалет, ливада. Сепак бидете внимателни да не ве фатат.

Подмачкајте се

На сите жени повремено им треба лубрикант, независно од годините. Затоа е добро секогаш да имате лубрикант при рака, за да се избегне незгодно триење.

Бидете директни

Не губете време на акробатски пози. Кога сакате секс на брзина свртете му грб на партнерот и дадете му до знаење дека го сакате веднаш. Ако сте во стоечка поза, може да ви го стимулира и клиторисот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести