среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Како штеди Ангела Меркел?

merkel

Поврзани вести

Најмоќната жена на светот на повеќе офпицијални прослави  повеќе пати е видена во иста комбинација на гардероба.

Кога Меркел кон крајот на минатиот месец се појави на оперски фестивал посветен на Ричард Вагнер во плав комплет, на многумина им падна во око дека истиот комплет го носела минатата година на тој настан.

Фотографиите од 19996, 2002 и 2009 година покажуваат дека политичарката во текот на 13 години во својот гардеробер ја задржала елегантната шарена туника една од многубројните работи кои се разликуваат од строгите сакоа. Омилено и е зеленото сако од кое не се одвојува веќе пет години.

Поради фактот дека не се расфрла со пари, го доби прекарот „скромна мајка на нацијата“, но има и такви кои сметаа дека и е време за шопинг.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести