понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Каква шминка користи Кејт Миделтон, нејзиниот несесер е скромен

Кејт Миделтон плени со нејзината природнa убавина. Никогаш не изгледа нападно. Еве каква козметика користи.

Kate-Midelton-6

Поврзани вести

Каква козметика користи најпознатата војвотка Кејт Миделтон долго време беше непознато, а британските медиуми претставуваат список на препарати со кои го одржува лицето убаво.

Тен

Тенот го одржува со Ланком „Хидра зен“ и серумот „Advanced Genifique“.

Шминка

Со години ја користи маскарата „Lancom Hypnose“ и лајнерот „Artliner“.

Руменило

Кејт секогаш при рака има нешто од познатата визажистка Боби Браун, која има своја линија козметика. Изборот на војвотката се сјај и кармин од оваа позната дама.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести