недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Какви пениси сакаат жените?

impotencija003

Поврзани вести

Верувале или не, девојките преферираат различни видови на пенис, зависно од ситуацијата. Едно истражување покажало дека жените преферираат малку поголеми пениси од просекот за попатен секс, па и за долга врска.

Кога станува збор за секс за една ноќ, жените преферираат што поголеми пениси, но во обем не во должина. Во просек, идеалниот обем на пенисот на партнерот за една ноќ бил поголем отколку идеалниот пенис за долга врска, но должината и на двата биле околу 16 см.

Како резултат од оваа студија исто така произлегол податокот дека жените не се добри во памтењето на должината на пенисот кој го виделе. Вообичаено, кажуваат подолги пениси отколку што навистина биле. Исто така ги преценуваат мажите со кои претходно биле.

Имено еден маж може да биде потполно совршен за една жена, но не и за друга. Но, не за џабе се вели дека секое лонче си има поклопче.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести