среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Какво време не’ очекува претстојниот викенд?

Времето и температурите за претстојниот викенд

oblacno so dozd

Поврзани вести

По последниот работен ден, најверојатно имате планови за претстојниот викенд, па сигурно ќе ве интересира какво време не очекува во овие два дена.

Метеоролозите за утре најавуваат магла и ниска облачност, а од недела земјава ќе биде под влијание на влажни и топли воздушни маси од Медитеранот кои ќе предизвикаат променливо облачно време со повремен дожд, кој наместа ќе биде пороен.

Во вторник на планините и на некои повисоки места се очекуваат врнежи од снег.

Утре температурата ќе се движи од пет степени во Тетово до 13 во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна до шестиот степен. Во недела утринските температури ќе бидат од минус три до четири степени, а дневните до 16-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести