Македонија

Какво време да очекуваме во следните денови?

Какво време да очекуваме во следните денови?

Иако многумина се надеваат на снег, сепак според најавите на метеоролозите, оваа недела ќе не’ очекува променливо време, а снег е можен само на планините.

Утре, според Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево со температура од еден степен во Маврово до девет степени во Гевгелија.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до петтиот степен.

Во среда и во четврток ќе преовладува променливо облачно време, а во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд, а на планините слаб снег.

По одделни котлини ќе има појава на слаба магла.