понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Какво време да очекуваме во следните денови?

Ќе има ли снег оваа недела или само дожд, магла и малку сонце

vreme

Поврзани вести

Иако многумина се надеваат на снег, сепак според најавите на метеоролозите, оваа недела ќе не’ очекува променливо време, а снег е можен само на планините.

Утре, според Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево со температура од еден степен во Маврово до девет степени во Гевгелија.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до петтиот степен.

Во среда и во четврток ќе преовладува променливо облачно време, а во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд, а на планините слаб снег.

По одделни котлини ќе има појава на слаба магла.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести