петок, 31 март 2017  |  Вести денес: 0

Какво време не очекува денеска?

esen_dozd_10_2015_2_thumb_medium500_290

Поврзани вести

Денот ќе го започнеме со облачно и ветровито време. Ќе дува умерен, а локално и засилен јужен ветер.

Врнежи од дожд очекуваме уште рано наутро во западниот регион. Претпладне и околу пладне врнежите ќе бидат застапени во поголем дел од земјава, а поинтензивни ќе бидат во западниот и јужниот регион. Навечер се очекува врнежите значително да намалат на интензитет и постепено да престанат.

Ветерот доцна попладне и навечер постепено ќе стивнува.

Утрото ќе биде топло, а дневниот температурен максимум ќе има вредности помеѓу 14°С и 16°С низ поголемите населени места.

Скопскиот регион го очекува облачно време со повремен дожд. Врнежите ќе бидат позастапени претпладне и околу пладне. Максималната температура ќе достигне вредности до 14°С. (Метеопро)

Најчитани вести