недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 3

Какво време не очекува до крајот на септември?

Најниска дневна температура се најавува за во недела кога живата од термометарот нема да го надмине 19-от степен.

1-ovaa-esen-www-kafepauza-mk_

Последни вести

Температурите значително паѓаат, а утрово се разбудивме со врнежи од дожд.

Такво ќе биде во текот на целата оваа недела но и наредната.

Во текот на денешниот ден има услови за врнежи проследени со грмежи, во четврток се очекуваат утрински температури од само 6 степени, а во петок, само 5.

1vreme

Најниска дневна температура се најавува за во недела кога живата од термометарот нема да го надмине 19-от степен.

Најчитани вести