четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Какво време не очекува наредните денови

dozd-32-

Поврзани вести

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува за време на викендот.

Утре ќе дува умерен на моменти засилен северен ветер долж Повардарието.

Во понеделник попладне ќе има локален слаб дожд, а од среда се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд.

Дневната температура до вторник ќе биде во пораст.

Најчитани вести