среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Какво време не очекува наредните денови?

lepo-vreme-mondo-stefan-stojanovic-27

Поврзани вести

Наредните денови не очекува претежно, суво и топло време. Температурата на воздухот ќе биде во значителен пораст, а најтопло ќе биде за време на викендот и во понеделник кога на повеќе места температурата ќе надмине 30 степени.

Во понеделник попладне ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи.

Најчитани вести