понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 29

Какво време не очекува наредните денови?

soncevo-vreme-640x341

Последни вести

Времето утре облачно и врнежливо, а во текот на викендот се очекува времето да биде стабилно и релативно топло.

Во недела попладне и во понеделник повремено ќе дува засилен југоисточен ветер.

Во понеделник брзината на ветерот на моменти ќе надминува 90 км/час, а ќе има и повремен локален дожд.

Најчитани вести