недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 17

Kакво време не очекува од утре?

soncevo-vreme

Поврзани вести

Времето утре во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. УВ-индексот ќе изнесува 8, а температурата ќе се движи од 26 до 38 степени.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со дожд.

Температурата ќе достигне до 36 степени.

Во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно со благ пад на температурата.

Најчитани вести