петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 27

Какво време не очекува викендов и во текот на следниот месец?

prolet

Поврзани вести

Во текот на денешниот ден не очекува сончево и топло време со температури од 16 до 26 степени. Според најавите, топлото и сончево време ќе се задржи и во текот на престојниот викенд.

Од утре се очекува да биде сончево и топло со температури до 23 степени. Најтопло ќе биде во сабота кога температурата ќе се искачи до 25 степени.

vikend-vremenska-april

Временската прогноза за месец април предвидува зголемување на температурите. Еве какво ќе биде времето наредниот месец:

vremenska-prognoza-april

Најчитани вести