четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Какво време не очекува во текот на неделата?

lepo-vreme-mondo-stefan-stojanovic-27

Поврзани вести

Топлото време ќе се задржи уште утре.

Во среда под влијание на северно воздушно струење ќе има значително опаѓање на дневната температура за 7 до 10 степени. Ќе дува засилен северен ветер кој на моменти ќе достигнува брзина и над 80 км/час, особено вдолж Повардарието.

Потоа до крајот на неделата ќе биде стабилно и суво со дневни температури во рамките на просекот за овој период од годината.

Најчитани вести