недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 49

Какво време не очекува за првомајските празници?

Интензивни врнежи ќе има за време на првомајските празници.

dozd-cador

Поврзани вести

 

Интензивни врнежи ќе има за време на првомајските празници. Како што информираат од УХМР, утре ќе преовладува претежно облачно време со повремен слаб дожд, особено претпладне и со температура од 14 до 18 степени.

Во сабота ќе биде претежно стабилно и потопло со температура од 18 до 25 степени.

Нови врнежи од дожд ќе има во недела попладне, кои локално ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи, особено кон крајот на денот и во ноќните часови. Температура од 18 до 24 степени.

Врнежи ќе има и во понеделник попладне, а поинтензивни ќе бидат во текот на ноќта кон вторник, кога локално се очекува да наврнат и над 50л/м2.  Температура од 16 до 22 степена.

 

Најчитани вести