четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 43

Какво време не очекува за викендот?

За време на викендот и во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и многу топло. Во вторник попладне и во среда повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

vreme

Поврзани вести

За време на викендот и во почетокот на наредната недела времето ќе биде стабилно и многу топло. Во вторник попладне и во среда повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Денес, како што информ ира УХМР, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во пладневните часови ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 35 степени. УВ индексот изнесува 8.

Најчитани вести