вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Какво време не’ очекува овој викенд?

sonce

Поврзани вести

Стабилно и суво време не’ очекува овој викенд, велат прогнозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува облачно и постудено време со локален дожд, а на планините врнежите ќе бидат од снег. Во западните делови од земјата на некои повисоки места ќе има врнежи од дожд и снег.

Веќе во следните денови ќе преовладува стабилно и суво време со постепен пораст на температурите.

За в сабота метеоролозите најавуваа умерено облачно време со сончеви периоди  и утринска температура од минус два до четири, а дневната од 12 до 19 степени.

Последниот ден од викендот ќе го одбележи слично време со температура до 21-от степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести